7 Haziran 2012 Perşembe

mezuniyet..Merhabalar.. Uzun zamandır paylaşımda bulunmuyordum. Aslında buradan paylaşmak istediğim o kadar çok şey yaşadım, fakat öğrenciyim işte final dönemidir, proje teslimidir falan uğraşıp durdum yoğunluktan bunalmış vaziyetteydim. Çok şükür ki bu dönemi atlatmış bulunuyorum.Ayrıca 5 yıllık bir lisans hayatımı da atlattım aynı zamanda. Yıllarımı verdiğim üniversitemden mezun oluyorum. Bu yazımda mezuniyetin vermiş olduğu burukluktan bahsetmek istedim.

Ben Ankara'da yaşayan ve SDÜ'yü kazanıp Isparta'ya gelen bir garip öğrenciydim bir zamanlar.. Geldiğim zamandan beri mezun olup gitmeyi iple çekerdim. Çünkü ailemden uzakta ayaklarının üzerinde durmaya çalışmak çok zor gelmişti. Çok zor zamanlarım oldu. Çok üzüldüm, bölümü bırakmayı istedim falan ama her zorluk bir tecrübe kazandırdı, bana hayatı, insanlarla uğraşmanın zorluğunu ve iyi olarak düşündüğüm her insanın içinde bir yerlerde mutlaka bencilliğin olduğunu gördüm. bunun verdiği huzursuzluğu iliklerime kadar hissettim. Çok savunduğum ve katkı sağlamaya çalıştığım topluluk tarafından yalnız bile bırakıldım. Sırtımdan vuruldum.. Dost sandıklarım laf taşır olmuşlar.. İftiralara maruz kaldım. En çok bundan yara aldım. Yolda gördüğümde yolumu değiştirdiğim, ürpertici insanlar da oldu, görüşmek için can attığım dostlarım da oldu tanıştığım.

Tuhaf bir şehirdir Isparta benim gözümde.. Götürdüğü de oldu getirdiği de.. Ve artık mezunum.. Hiç düşünmezdim ama sanırım bu ayrılık çok üzücü olacak.. Ve ben ayrılıkları hiç sevmem..

8 yorum:

 1. tatlım hayırlı olsun...
  mezun olmuşsun...
  herşey dilediğince olur inşallah...
  sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çokk teşekkür ediyorum. :)
   hepimizin hakkında hayırlısı olur inşaallah

   Sil
 2. bende hayırlı olsun diliyorum.sizi izlemeye aldım bende beklerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederimm sevgili Seyyah Gül :)
   ben de sizi takibe aldım :)

   Sil
 3. Ben de 5 yılımı istanbulda geçirdim. Yanlış seçim yaptığımın farkına vardığımda geri dönmem için destekçim yoktu. Tevafuğun böylesi ki yazdıklarının aynılarını yaşadım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat işte.. Ne zaman neyle karşılaşacağımızı bilemiyoruz. aynen hiçkimse bana da destek vermedi. ailem okuduğum bölüme girmek isteyen binlerce insanın hakkına girersin falan dediler vazgeçirdiler bırakma fikrimden. şimdi de yüzüme vuruyorlar okudun hiç bir işe yaramadı diye :( Gerçekten herşeyde bir hayır vardır ve o hayrın bizi bulacağı zamanı sabırla bekleyelim inşallah.

   Sil
  2. Çok şükür ki inançlı insanlarız ;) Bizde de elalem ne der korkusu vardı. Neyse ki sağ salim bitirdim :) Senin yine evlilik hazırlıkların var, başın dumanlı.Benim de hobilerim var :D

   Sil
  3. Evet aynen evlilik heyecanı derken farklı streslere girdim farklı zorluklar yaşadım tabi. baba bey biraz zorluk çıkardı ama sevdiceğime kavuşmama çok da engel olamadı :)) evlilikten sonrasına erteledim iş stresini de ;) insanın bir uğraşı olmasa eğer işi olmayınca kafayı yer yani deyimi yerindeyse :)

   Sil

Güzell yorumlarınız içinn teşekkürler... :))